Naudotos medžiagos – daugkartinių maišelių gamybai

Užmezgėme gražią draugystę su “Žalios žinutės” kūrėja Monika, kuriančia daugkartinius maišelius iš antrinių žaliavų. Jos žaliojo projekto tikslas yra ne tik pakartotinai panaudoti užuolaidinius audinius, bet ir prisidėti prie plastikinių maišelių kiekio mažinimo! Maloniai nustebino perkurtų gaminių kokybė, estetika ir neišsemiamos praktinio panaudojimo galimybės. Tad tikrai verta savo produktus, dovanas, kitas mielas smulkmenas pakuoti ir laikyti tokiuose daugkartiniuose maišeliuose!

maisiuku-privalumai

Foto: Žalia žinutė

Paklausus apie maišelių gimimo procesą, Monika papasakojo, kad jis atrodo maždaug taip: audinių paieškos, primenančios loteriją, nes niekada nežinai, ką tiksliai rasi, kokių ypatingų spalvų ar tekstūrų medžiagos tavęs laukia, tada – sukirpimo bei kraštų apdeginimo etapai ir, galiausiai, siuvimas. Po jo, tiesa, dar yra gaminamos etiketės, kurių kiekviena štampuojama ranka, taip kontroliuojant jų kiekį. 

8_dirbtuves2

Foto: Žalia žinutė

Gamyba vykdoma nedidelėse, bet jaukiose “Žalios žinutės” dirbtuvėse, kuriose pluša ne tik pati Monika, o ir padirbtukai – Lemputė Žemyna, Genius ir Jurgis Gvazdikėlis.  Ši iš antrinių žaliavų nulipdyta trijulė vykdo visą projekto komunikaciją ir stengiasi įkvėpti žmones gyventi žaliau. Jauna mokslininkė, žurnalistas ir ambicingas dizaineris susivienijo norėdami pozityviai ir žaismingai pakviesti visus susimąstyti apie plastiko ir netinkamai tvarkomų atliekų keliamus iššūkius.

veikejai_0-1

Foto: Žalia žinutė

Tikimės, kad “Social reTEX” ir “Žalios žinutės” draugystė tęsis, palaikysime vieni kitus ir nuveiksime daug prasmingų darbų!

Su linkėjimais, Social reTEX komanda